12 jul '18
Het CBB heeft in twee uitspraken uitgemaakt dat omwonenden géén rechtstreeks belanghebbenden zijn bij subsidieverlening voor een zonnepanelenpark en een windpark. Zij kunnen dus géén ontvankelijk bezwaar maken tegen de subsidieverkrijging en kunnen géén ontvankelijk verzoek indienen voor intrekking van een reeds verleende subsidie.
Het CBB volgt daarmee de lijn in eerdere rechtspraak. In het bestuursrecht kunnen alleen belanghebbende opkomen tegen besluiten van bestuursorganen. Op grond van artikel 1:2 van de Algemene wet bestuursrecht (Awb) wordt onder belanghebbende verstaan, degene wiens belang rechtstreeks bij een besluit is betrokken. Volgens vaste rechtspraak moet er een voldoende direct geraakt belang zijn; voldoende causaal verband tussen de gevolgen van een besluit en de belangen van een partij.
Bij subsidieverlening is in de rechtspraak bepaald dat als belanghebbende kan worden aangemerkt de aanvrager of een concurrent die rechtsreeks gevolgen ondervindt op zijn of haar concurrentiepositie. Omwonenden zijn niet ontvankelijk in hun bezwaar omdat omwonende géén belanghebbende zijn in de zin van artikel 1:2 Awb bij een subsidieverlening.
Uitspraken: CBB 16 november 2017, ECLI:NL:CBB:2017:368 en CBB 16 november 2016, ECLI:NL:CBB:2017:367. [/vc_column_text][vc_column_text]<div class="script" src='https://restapi.mailplus.nl/integrationservice-1.1.0/app/subscribe_popup/73973263fd629ed60bac0e55b6b84cf622a0/eiMYsJsdJnrXVT4Wczbswnb7dSafq7mL'></div>
20 aug 26
07 aug 26
30 jul 26
30 jul 26
24 jul 26
17 jul 26
16 jul 26
13 jul 26
09 jul 26
07 mei 26
07 mei 26
04 mei 26
Met uw inschrijving blijft u op de hoogte van de laatste juridische ontwikkelingen op dit gebied. Vul hieronder uw gegevens in om per e-mail op te hoogte te blijven.
Blijf op de hoogte van de laatste juridische ontwikkelingen in uw sector. Vul hieronder uw gegevens in om op maat gesneden juridische updates en uitnodigingen voor evenementen te ontvangen.
Volgen wat u interessant vindt
Krijg aanbevelingen op basis van uw interesses
{phrase:advantage_3}
{phrase:advantage_4}
We vragen u om uw voor- en achternaam zodat wij die kunnen gebruiken als u zich bijvoorbeeld inschrijft op een Ploum Kennisevent.
Er wordt automatisch een wachtwoord voor u aangemaakt. Zodra uw account is aangemaakt ontvangt u dit wachtwoord in een welkomstmail. U kunt er direct mee inloggen. Dit wachtwoord kunt u indien gewenst ook zelf aanpassen via de wachtwoord vergeten functie.