Op dinsdag 5 april 2022 vond het seminar over cybersecurity plaats voor de Brzo-sector. Diverse brzo-bedrijven en brancheorganisaties namen deel. Als sprekers traden op: Tesorion, FERM en Ploum (Maayke Maas-Cooymans en Hugo van Aardenne). Het onderwerp cyberscurity werd vanuit verschillende perspectieven bekeken. Cybersecurity zou een boardroomthema moeten zijn maar is dat vaak nog niet, bleek uit de reacties van de deelnemers.
In deze podcasts blikken Jouko Barensen en Hugo van Aardenne terug op het seminar.
De NIS2 komt eraan. Wilt u graag meer weten over de diensten van Ploum op het gebied van cybersecurity?
InschrijvenBedrijven die niet weerbaar genoeg zijn zullen zeker tegen problemen aan gaan lopen. Naast de schade die een cyberaanval veroorzaakt, kan een dergelijke aanval als consequentie hebben dat mogelijk wordt gesteld dat het bedrijf onvoldoende maatregelen heeft genomen ter voorkoming van zware ongevallen (artikel 5 Brzo). Dat kan leiden tot bestuurs- en/of strafrechtelijke handhaving. Ook kan de Autoriteit Persoonsgegevens boetes opleggen indien zij oordelen dat het bedrijf de cybersecurity niet op orde heeft. Indien het bedrijf onder de Wbni valt, kan ook daarin mogelijk een grondslag worden gevonden om sancties op te leggen, als wordt geoordeeld dat de verplichtingen die in de Wbni staan niet zijn nageleefd. In de toekomst, wanneer de nieuwe Europese Richtlijn in werking treedt, zullen ook bestuurders makkelijker aansprakelijk kunnen worden gesteld. Het is dus noodzakelijk om zekerheid te hebben dat de bestaande wettelijke verplichtingen op het gebied van cybersecurity worden nageleefd. En dat hoeft niet altijd duur te zijn. Soms gaat het om het naleven van de basismaatregelen.
Hoe? Vraag dat aan Jouko Barensen en/of Hugo van Aardenne. Het was een zeer waardevolle middag waaraan zeker een vervolg zal worden gegeven.
N.B.
FERM is onderdeel van het Port Cyber Resilience Programma waarin de samenwerking tussen bedrijven in de Rotterdamse haven wordt gestimuleerd en het bewustzijn over cyberrisico’s wordt verhoogd.
Tesorion heeft een primaire focus op cybersecurity. Zij zijn gespecialiseerd in het bestrijden van de meest uiteenlopende vormen van cybercriminaliteit en het minimaliseren van bedrijfsrisico’s. Daarnaast biedt Tesorion 24/7 specialistische ondersteuning bij een cyberincident.
Met uw inschrijving blijft u op de hoogte van de laatste juridische ontwikkelingen op dit gebied. Vul hieronder uw gegevens in om per e-mail op te hoogte te blijven.
Blijf op de hoogte van de laatste juridische ontwikkelingen in uw sector. Vul hieronder uw gegevens in om op maat gesneden juridische updates en uitnodigingen voor evenementen te ontvangen.
Volgen wat u interessant vindt
Krijg aanbevelingen op basis van uw interesses
{phrase:advantage_3}
{phrase:advantage_4}
We vragen u om uw voor- en achternaam zodat wij die kunnen gebruiken als u zich bijvoorbeeld inschrijft op een Ploum Kennisevent.
Er wordt automatisch een wachtwoord voor u aangemaakt. Zodra uw account is aangemaakt ontvangt u dit wachtwoord in een welkomstmail. U kunt er direct mee inloggen. Dit wachtwoord kunt u indien gewenst ook zelf aanpassen via de wachtwoord vergeten functie.