Samenwerkingen in energie

Kennis van de energiemarkt bij Ploum

Cliënten van Ploum willen niet alleen juridisch het juiste advies krijgen, maar verwachten ook dat de advocaten en  notarissen weten wat er in de energiemarkt speelt en gebeurt. En wat de ontwikkelingen en verwachtingen zijn. Dan kan waar nodig bij het juridisch advies daar ook goed op ingespeeld worden. Daarom werken wij graag samen met verschillende partijen in de energiesector om samen onze kennis te delen.

Studio Energie

Een van de manieren waarop Ploum op de hoogte blijft is door te luisteren naar Studio Energie. Velen van jullie zullen het wel kennen, maar voor wie dat niet geldt: in Studio Energie gaat onderzoeker Remco de Boer in gesprek met de hoofdrolspelers in het Nederlands energie- en klimaatdebat. En met analisten Jilles van den Beukel en Hans van Cleef bespreekt hij maandelijks de ontwikkelingen op de internationale energiemarkten. Via deze podcast pagina kunnen inmiddels meer dan 230 interviews beluisterd worden. En niet alleen luisteren wij naar Studio Energie, maar we ondersteunen het ook als “bedrijfsvriend”. Omdat we vinden dat in het energie- en klimaatdebat in Nederland goed naar elkaar geluisterd moet worden en voor alle geluiden en meningen voldoende ruimte moet zijn. Dat komt de broodnodige samenwerking alleen maar ten goed en samen met Konklijke vemw, Eneco, STEDIN en NEPTUNE ENERGY dragen we daar zo ons kleine steentje aan bij.

Holland Solar

Daarnaast is het voor ons belangrijk aangesloten te zijn bij – en bijdragen te kunnen leveren aan - relevante brancheorganisaties. Recent zijn wij daarom ook lid geworden van Holland Solar, dé belangenbehartiger van de Nederlandse zonne-energiesector.

Wij mogen veel ontwikkelaars, investeerders en financiers in solar-projecten bijstaan. Dat kan gaan om zonneweides maar ook om drijvende zonneparken, zon-op-dak projecten, solar car ports en agri-PV. Door ons lidmaatschap van Holland Solar blijven wij nog beter op de hoogte van de vragen die er spelen – en de oplossingen die bedacht kunnen worden – bij de uitdagende en snelle ontwikkeling van de zonne-energiesector. Wij zijn ook lid geworden van de juridische wekgroep van Holland Solar waar wij uiteraard ook inhoudelijk onze input kunnen en zullen leveren.